WE ENCOURAGE ALL COMPETITORS TO ARRANGE MATCHES AS SOON AS POSSIBLE IN ORDER THAT GAMES ARE PLAYED WITHIN THE ALLOTED TIMESCALE. 

GOLF FINALS DAY – THURSDAY 17th SEPTEMBER 2020 AT OAKE MANOR

Pre-arranged golfing days:

THURSDAY 16th APRIL 2020
OAKE MANOR
APPROXIMATE TEE TIMES
2.00 PM – 3.00 PM
THURSDAY 14th MAY 2020
ENMORE
APPROXIMATE TEE TIMES
2.00 PM – 3.00 PM
THURSDAY 18th JUNE 2020
TAUNTON & PICKERIDGE
APPROXIMATE TEE TIMES
2.00 PM – 3.00 PM

Group One


Team

Names

Handicap

PETE & HIS HANDICAPPete Copland
Jane Ledsham
18
15
NORFOLK 'N' CHANCEJohn Compton
Simon Havens
16
19
UNHOLY ALLIANCEStephen Wray
Cliff Thorne
24
16
ROBERTS ROOKIESSteve Owens
Glynn Russ
11
17

Group Two


Team

Names

Handicap

MILSTED LANGDON LLPNigel Fry
Rob Chedzoy
15
24
COOPER ASSOCIATESNeil Wyatt
Kevin Parson
12
16
PURE PROTECTION BURRITO BUSMarcus Shariff
Ken Swain
12
8
GREENFIELDSGraham Ford
Chris Winter
14
19

Group Three


Team

Names

Handicap

MHA MONAHANSJim Lewis
Mike Bellamy
21
10
THE OLDER SHOTSPeter Fox
Adrian Barratt
19
12
PHILLET OF KHODEd Khodabandehloo
Phil Lloyd
24
18
MOLES IN THE HOLEDavid Perry
Robert Cowburn
10
14

Group Four


Team

Names

Handicap

GTH JACK RUSSELLSJames Higdon
Russell Williams
12
5
HANDELSBANKENAlex Newey
Peter Kirby
24
21
SILVER STREET HOLDINGSRob Small
Michael Small
18
20
ALBERT GOODMANMike Cahill
Joe Doggrell
24
24

Group Five


Team

Names

Handicap

JECKYLL & HYDEAdrian Priest
Steve Plowman
13
15
CLARKE WILLMOTT FLAGGERSStuart Thorne
Tim Hayden
15
16
OAKE MANORRoger King
Dave Pattemore
15
21
T & C ELECTRICALMerv Cozens
Steve Lawton
18
19

Group Six


Team

Names

Handicap

CWISTIESKirill Bingham
Ted Darley
18
10
CREAM TEASColin Barrell
Kevin Spurway
6
17
PKF FRANCIS CLARKAlex Bailey
Martin Lock
14
17
COLOURTONE OLD BOYSRichard Goring
Keith Phillips
17
17

Group Seven


Team

Names

Handicap

THE FLOURISHING LARDERSKeith Sandow
Nick Hancock
14
19
PLUS AND MINUSGary Maynard
David Savill
24
24
LLOYD & WHYTEMatthew Pyke
Ruth Hughes
5
10
LLOYDS BANK RAMSSimon Rowbottom
Neil Wright
15
17

Group Eight


Team

Names

Handicap

SUMMERFIELDRichard Lloyd
Mark Blackwell
16
23
STANTECAndy Davies
Matt Whiston
22
14
GADD ABOUTSMicheal Dukes
Andrew Gadd
12
9
DICK 'N' DUNCDuncan Brown
Richard Webber
22
24

Group Nine


Team

Names

Handicap

NFUMike Williams
Will Hawkins
19
14
SWANMORE ESTATESJohn White
Lloyd Taylor
24
17
BREWIN DOLPHINFrank Clark
Johnathon Denton
14
16
FOOT ANSTEY MK IIDuncan Sykes
Marcus Longbottom
8
22
Are you sure you want to delete your account?
You have indicated you do not agree to our terms of use, do you wish to delete your account?
Login
person
lock_outline
Why not sign up?

You will also be registered for the agent to contact you via other means you provide, with information relevant to your property search.

Register
There was an error creating your account, please try again. If the problem persists, please contact us and we will investigate.
Password does not match
How would you like to be contacted?